دریافت کارنامه خام آزمون

صفحه اصلی

کلید آزمون ۱۳۹۷

کلید دفترچه سوالات با منابع اختصاصی شرح لمعه / اصول الفقه مظفر

کلید دفترچه سوالات با منابع اختصاصی شرح لمعه / الوسیط

کلید دفترچه سوالات با منابع اختصاصی دروس تمهیدیه / الوسیط (سفیران هدایت)

اطلاعیه مهم

با توجه به سوالات متعدد طلاب محترم و عدم اطلاع رسانی صحیح سایر مراکز حوزوی، به اطلاع می‌رساند:

سه گونه جذب و پذیرش برای سه دسته از مراکز وجود دارد که موجب اشتباه طلاب می شود:
۱.پذیرش مراکز تخصصی حوزه، که منظور غیر از تخصصی‌های فقه و اصول، همچون تخصصی قضا، تفسیر، کلام و... است که امسال آزمون کتبی ندارد.
۲.آزمون بعضی از مراکز فقهی، تحت سامانه نجاح
۳.آزمون ورودی مراکز فقهی، که ما افتخار خدمت گذاری شما را داریم.
این آزمون مخصوص مراکز فقهی زیر است:
💎⚡️نام مراکز فقهی حاضر در آزمون مشترک مراکز فقهی به ترتیب الفبا👇

مدرسه تخصصی فقه امام کاظم (علیه السلام) تحت اشراف آیت الله العظمی مکارم شیرازی دام ظله العالی
مدرسه تخصصی فقه و اصول امام رضا (علیه السلام)
مدرسه شهیدین بهشتی و قدوسی (قدس سرهما)
مدرسه عالی خاتم الاوصیاء (عجل الله تعالی فرجه)
مدرسه عالی فقه دار الهدی
مدرسه عالی فقه صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه) اصفهان
مدرسه علمیه سطح عالی ولی امر (عجل الله تعالی فرجه)
مدرسه فقهی امام محمد باقر (علیه السلام)
مدرسه فقهی اهل بیت (علیهم السلام)
مرکز فقهی امام علی (علیه السلام)
مرکز فقهی عالم آل محمد (علیه السلام) تهران
و برای این آزمون منحصرا باید از طریق سایت Azmoonf.ir  ثبت نام بفرمایید.


ثبت نام در سامانه نجاح یا سامانه‌های دیگر، با این آزمون ارتباطی ندارد.

مصاحبه مسئول اجرایی آزمون با خبرگزاری رسا

حجت الاسلام رضا اسکندری مسؤول اجرایی آزمون مشترک مراکز حوزوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا در توضیح اهداف و فلسفه ایجاد آزمون مشترک مراکز حوزوی اظهار داشت: به دلیل فعالیت مراکز فقهی متعددی در حوزه علمیه قم و مشکلات حاصل از اتلاف وقت، فشار روحی زیاد ناشی از ثبت‌نام مستقل هر مدرسه‌ و هزینه‌های هنگفتی که هر مدرسه‌ به‌صورت جداگانه برای تبلیغ و پذیرش عهده‌دار می‌شد، جمعی از این مدارس و مراکز فقهی به این نتیجه رسیدند که امتحان ورودی کتبی را می‌توانند به‌صورت مشترک پیاده کنند، از این‌رو امتحانی که نتیجه آن توسط همه مورد قبول باشد شکل گرفت.

پذیرش مدرسه امام الباقر العلوم علیه السلام

با توجه به شرافت واهمیت والای علم فقه و اصول در بین علوم اهل بیت علیهم السلام و با هدف تعلیم فقه تشیع و ایجاد بستر مناسب جهت یادگیری فقه و اصول و با توجه به هجوم همه جانبه دشمنان اهل بیت علیهم السلام علیه مکتب تشیع ضرورت دارد مدرسان و مبلغانی توانمند تربیت شوند تا بتوانند از مذهب حقه تشیع دفاع نمایند به همین جهت واحد فقه و اصول مدرسه الامام باقر العلوم علیه السلام وابسته به مؤسسه آموزش عالی حوزوی خاتم النبیین (صلی‌الله‌علیه‌ و‌آله‌ و سلم) تحت اشراف دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی حفظه الله اقدام به جذب و گزینش طلاب مستعد از مناطق محروم کشور جهت تحصیل در مقطع سطح و خارج با رویکرد فقه ، اصول و مباحث اعتقادی نموده است.

بیست و هشتمین جلسه شورای مراکز تخصصی فقهی حوزه علمیه قم

بیست و هشتمین جلسه شورای مراکز تخصصی فقهی حوزه علمیه قم در تاریخ ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ در مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام برگزار گردید. photo ۲۰۱۸ ۰۳ ۰۷ ۰۹ ۴۷ ۱۹

این جلسه نیز به بررسی مساله پژوهش در مراکز تخصصی فقهی اختصاص داشت و حاضرین بعد از استماع سخنان نماینده محترم معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه علمیه قم و آشنایی بیشتر با خدمات و فعالیت‌های پژوهشی مرکز مدیریت، در خصوص مساله پژوهش و تعاملات بیشتر در این مورد با مرکز مدیریت به بحث و تبادل نظر پرداختند.

بیست و هفتمین جلسه شورای مراکز تخصصی فقهی حوزه علمیه قم

بیست و هفتمین جلسه شورای مراکز تخصصی فقهی حوزه علمیه قم در  ۲۱ دی ۱۳۹۶ در مدرسه فقهی امام محمد باقر علیه السلام برگزار شد. photo ۲۰۱۸ ۰۳ ۰۵ ۱۱ ۱۶ ۳۲

در این جلسه که مدیران و معاونان پژوهش مراکز و مدارس تخصصی فقهی حوزه علمیه قم حضور داشتند مساله توجه به پژوهش و بایسته‌های آن، اشکالات روش‌های موجود، بررسی شد و حاضرین برای رسیدن به نمونه‌های موفقی که علاوه بر امکان اجراء در مقطع سطح در مراکز تخصصی فقهی اشکالات کمتری داشته باشد به بحث و تبادل نظر پرداختند.

بیست و ششمین جلسه شورای مراکز تخصصی فقهی حوزه علمیه قم

بیست و ششمین شورای مراکز تخصصی فقهی حوزه علمیه قم با حضور مدیران محترم مراکز تخصصی فقهی در مدرسه عالی دار الهدی برگزار شد.photo 2018 03 10 22 03 36

شرکت کنندگان در این جلسه در ادامه مباحث مرتبط با اخلاق و حوزه، به بررسی راه‌کارهای تقویت اخلاق در حوزه‌های علمیه و طلاب پرداختند. هم چنین مقرر شد کارگروه تهذیب و اخلاق مباحث مرتبط مطرح شده در جلسه را دنبال کرده و گزارش آن را در جلسات آینده ارائه کند.

بیست و دومین جلسه شورای مراکز تخصصی فقهی حوزه علمیه قم

بیست و دومین جلسه شورای مراکز تخصصی فقهی حوزه علمیه قم صبح پنجشنبه 19 اسفندماه به میزبانی مرکز جامع علوم اسلامی ولی امر عجل الله تعالی فرجه و با حضور نمایندگان مدرسه تخصصی فقه امام کاظم (علیه السلام)، مدرسه تخصصی فقه و اصول امام رضا (علیه السلام)، مدرسه شهیدین بهشتی و قدوسی (قدس سرهما)، مدرسه عالی خاتم الاوصیاء (عجل الله تعالی فرجه)، مدرسه عالی فقه دار الهدی، مدرسه علمیه سطح عالی ولی امر (عجل الله تعالی فرجه)، مدرسه فقهی امام محمد باقر (علیه السلام)، مدرسه فقهی عسکریین (علیهما السلام)، مرکز فقهی ائمه اطهار (علیهم السلام)، مدرسه فقهی اهل بیت (علیهم السلام)، مجتمع آموزش عالی فقه (جامعه المصطفی)، مدرسه تخصصی فقه امام خمینی (ره) تشکیل شد.